Portfolio WCA

Tesla Medical / Stimvia

Neinvazivní léčba OAB.

Tesla Medical

Převratná a neinvazivní léčba chronických nemocí je budoucností moderní medicíny.

 

Český startup vyvinul efektivní léčbu inkontinence

Hyperaktní močový měchýř trápí až 20 % populace a přináší s sebou celou řadu omezení a nepříjemných projevů, jako je například časté nucení na močení a především inkontinence, tedy nechtěný únik moči. Společnost Tesla Medical vyvíjí revoluční metodu léčby, která zlepší kvalitu života pacientů trpících touto nepříjemnou nemocí.  

 

Převratná léčba elektrickou stimulací

Bezpečná, neinvazivní a účinná elektrofyzikální léčba přináší rychlou úlevu bez nutnosti užívání léčiv. Pacienti nemusí docházet do zdravotnického zařízení, díky umělé inteligenci se mohou léčit v pohodlí svého domova a bez asistence vytíženého zdravotnického personálu. 

K léčbě se využívají takzvaná elektroceutika, která se pomocí elektrické stimulace zaměřují na nervové obvody postižených orgánů. Tesla Medical vyvíjí komplexní platformovou technologii URIS®, která je prvním klinicky ověřeným neinvazivním elektrofarmaceutickým zařízením. Co se účinnosti týče, je ve své třídě nejlepší na světě a nemá rovnocennou konkurenci. 

 

Naděje pro léčbu dalších onemocnění

Inkontinence není jediným onemocněním, které lze s pomocí umělé inteligence léčit. Technologii je možné využít při mnoha dalších potížích, jako je například neplodnost, migréna, clusterové bolesti hlavy, erektilní dysfunkce či předčasná ejakulace. 

 

Velké ambice a expanze na zahraniční trhy

Tesla Medical má ambice stát se dalším českým jednorožcem - tedy startupem s valuací 1 miliardy dolarů. To přilákalo množství investorů, jako například známé fondy Xenocles Groups, Purple Ventures či Venture Capital Partners. 

Celková investice do společností přesahuje 100 milionů korun. Díky tomu může Tesla Medical připravovat vstup na americkou burzu NASDAQ a otevřít možnosti léčby také pacientům ze Spojených států. Kromě uplatnění léčebné technologie v Česku a Evropě je pro medicínské startupy klíčový právě americký trh - jednak svou velikostí, druhak otevřeností novým léčebným metodám. 

„Budeme bedlivě sledovat rozvoj aktivit a očekáváme, že vložená investice do Tesla Medical se v následujících 7 letech více než zdesetinásobí,“ říká Jan Staněk z Purple Ventures.

 

Inkontinence výrazně snižuje kvalitu života

Ačkoliv diagnóza hyperaktivní močový měchýř není nemocí život ohrožující, výrazně snižuje kvalitu života. Zásadně totiž ovlivňuje každodenní aktivity, jako je práce, cestování, mezilidské vztahy, fyzická aktivita či spánek. V souvislosti s tímto onemocněním se mohou rozvinout také další přidružené choroby - infekce vylučovací soustavy a kůže, narušení spánku, deprese či zvýšené riziko upadnutí a zlomenin.

Úplná ztráta kontroly nad močovým měchýřem (inkontinence) se vyskytuje u více než 40 % lidí, kterým je potvrzena diagnóza hyperaktivího močového měchýře. A naopak 40-70 % močové inkontinence je způsobeno hyperaktivním močovým měchýřem.Používáme cookies
Tato stránka používá cookies pro sledování návštěvnosti.