Portfolio WCA

Perfect Air

Hyperlokální měření kvality ovzduší.

Polétavý prach je neviditelný problém. Perfect Air Vás na zhoršenou kvalitu ovzduší včas upozorní.

Měníme pohled na vzduch, který dýcháme

Startup Perfect-Air přináší revoluční pohled na kvalitu ovzduší. Buduje nejpřesnější digitální síť informací o znečištění ovzduší v reálném čase s hyperlokální přesností. Za tímto revolučním softwarem stojí roky výzkumu, vývoje a zkušený tým vědců, techniků a dalších specialistů v oboru.

Současné zastaralé systémy měření kvality ovzduší nejsou ani přesné, ani místní, protože vychází z dat dostupných na globálních meřících stanicích. Vlivem povětrnostních podmínek, jako je vlhkost, rychlost větru či teplota, mohou být data ze současných systémů navíc poměrně zkreslená. 

Systém Perfect-Air neovlivňují povětrnostní podmínky. Speciální algoritmy totiž komunikují se satelity, které umožňují tyto proměnlivé faktory pomoci chytré inteligence vypočítat. 

 

Přesná data v reálném čase

Díky vlastním algoritmům dokáže software Perfect-Air analyzovat, vyhodnocovat a vizualizovat řadu datových zdrojů, včetně geografických dat, informací z družic i z dopravy v reálném čase.

Prostřednictvím API poskytuje přesná data z měřících stanic o stavu ovzduší, množství prachu, chemických látek, pylech a požárech třetím stranám –⁠ výrobcům chytrých IoT zařízení, městům, školám, automotive, vědeckým organizacím, průmyslovým podnikům, ale i Real Estate nebo kosmetickém průmyslu.

 

Kvalitnější ovzduší, zdravější lidé

Pyly, požáry a prachové částice (PM10 a PM2,5) jsou rizikem pro dýchací a kardiovaskulární systém. Zachytit přesné hodnoty včas je proto velice důležité. Osobní stanice nepřetržitě zaznamenávají, kalibrují a aktualizují příchozí satelitní data, aby software Perfect-Air mohl poskytovat nejcitlivější hyperlokální údaje o kvalitě ovzduší na celém světě. 

Systém Perfect-Air je tak citlivý, že ve dvou sousedních zahradách může naměřit rozdílné výsledky kvality ovzduší. Technologie systému Perfect-Air funguje na komunikaci všech osobních stanic a mnoha dalších zdrojích. Ty dohromady vytvářejí jedinečnou mapu místa poskytující přesné údaje o kvalitě ovzduší. To vše přispívá ke zlepšování kvality vzduchu, který dýcháme, a tím i ke zdravějšímu životnímu stylu.

 

Vše přehledně v mobilní aplikaci

Díky aplikaci Perfect-Air budete mít přehled o stavu a kvalitě ovzduší u vás doma, na chatě nebo třeba v kanceláři. Data jsou zpracována a spolu s dalšími důležitými informacemi zobrazena na mapě Perfect-Air kdykoliv a kdekoliv. To vše při minimální spotřebě elektrické energie. 

Měření koncentrace prachových částic zajišťuje laserový snímač prašnosti. Ideální prostředí pro fungování snímače poskytuje vnitřní topný systém. Systém Perfect-Air je zkrátka navržený důmyslně a do posledního detailu. 

 

Kvalitnější život nejen pro alergiky

Prach, pyl a znečištěné ovzduší dokáže potrápit obzvláště lidi trpící alergií či astmatem. Od října 2021 si mohou nejen alergici stáhnout do mobilu aplikaci, která umožňuje získávat personifikovaná data pro bezpečnější a kvalitnější život. Díky přesným a aktuálním datům mohou včas reagovat na zvýšené hodnoty škodlivých látek a uzpůsobit stavu ovzduší své denní aktivity.

Alfa verze mapy kvality ovzduší je ve zkušebním provozu zdarma. Poskytuje zdravotní doporučení, historii a pylové informace. Brzy se spustí také rozšíření pro předpověď znečištění a další zajímavé funkce. Spolu s přibývajícími stanicemi se rozšiřuje také přesná datová mapa o další a další lokality.Používáme cookies
Tato stránka používá cookies pro sledování návštěvnosti.